Trica: "Contractul meu cu CFR se va rezilia!"
Sfintii au cosmaruri dupa meciul cu Steaua: "E mai buna decat Hertha!"
Iancu: "Vom juca cu banderole la meciul cu Unirea din cauza lui Deaconu!"
Tatal lui Torje, la al doilea preinfarct!
Se razbuna Mutu in Italia? E titular azi cu Fiorentina!
Alexa, eliminat! Unirea Urziceni 0-0 Poli Timisoara!
Mutu, inscrie in Bologna 1-1 Fiorentina: "E un gol important, dar nu sunt in forma!"

Main » Files » Liga 1

2009-08-22, 10:52 PM

Adi Mutu a reusit primul sau gol din acest sezon pentru Fiorentina in meciul cu Bologna, din prima etapa a Seriei A. Fanii l-au pus la zid dupa meciul slab din Europa cu Sporting insa Mutu s-a razbunat in prima etapa,  in deplasare la Bologna!

Mutu a fost rezerva, insa echipa lui Prandelli a intrat la pauza condusa de reusita lui Osvaldo, din minutul 24. La pauza, romanul a intrat in locul lui Jovetici si nu i-a trebuit mult sa inscrie. In minutul 65 a preluat o minge in careul advers si a sutat sub vinclu, lasandu-l fara sanse pe portarul Bolognei.

"E un gol important pentru ca am reusit sa egalam. Nu sunt in forma maxima, nu am mai jucat de patru luni, e al doilea meci oficial pe care il joc. Trebuie sa imi ating cat mai curand forma de altadata.

Afacerea TAS este o problema personala, in teren incerc sa imi fac treaba. Returul cu Sporting va fi foarte important", a declarat Mutu imediat dupa meci.

Ultimele Stiri Adugate

C
Categoria: Liga 1 | ad:     Adugat De: v5ly | Taguri: inscrie in Bologna 1-1 Fiorentina: , Mutu, dar nu sunt in forma!
Vizualiat: 1849 |Descarcari: 0 | Comentari: 1 | Rating: 0.0/0